Vármegyei Néptánctalálkozó és Táncházi Mulatság
A Sárospataki Amatőr Művészekért Alapítvány május 16-án szervezte meg a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Néptánctalálkozó és Táncházi Mulatság elnevezésű rendezvényét. Erre a megyéből előzetesen hét együttes jelentkezett, a zempléni csoportok mellett Borsodból és Abaújból. Végül mezőkövesdi, cigándi, sátoraljaújhelyi, mezőcsáti, és sárospataki táncosok jöttek össze ezen a napon.
A program a gyermektáncosok bevonásával szervezett „Főtéri forgataggal” kezdődött, a Makovecz Imre téren, itt köszöntötte a rendezvényre érkezőket Farkas Szabolcs, Sárospatak város polgármestere.
A délutáni megyei gálaműsorra megtelt A Művelődés Háza és Könyvtára színházterme.
A színes és változatos műsorban a Szikes Zenekar kíséretében vajdaszentiványi, kalotaszegi, felcsíki, mezőcsáti és bonchidai táncokat láthatott a közönség. Ezt követte a pódiumtermi táncház, ahol az együttesek tagjai immár nem színpadi előadásként, hanem saját kedvükre táncolhattak. A táncházak, népzenei koncertek, hagyományos kultúrára épülő dramatikus műsorok mind értéket hordozó, egyben igényes szórakozási lehetőséget nyújtó programelemei a népművészeti rendezvényeknek. Az esemény szakmai programjához hozzátartozott az is, hogy a gálaműsort végig néző szakemberek az együttesvezetőkkel konzultálva, tanácsaikkal, javaslataikkal igyekeztek segíteni a csoportok szakmai fejlődését.
A rendezvényt a Csoóri Sándor Alap és a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatta.
A táncházi sorozat a következő hónapokban újabb eseményekkel folytatódik.

















